Niepowtarzalna atmosfera i unikalny blask, czyli dlaczego warto postawić na kryształ we wnętrzu

Bardzo często przedstawiamy nasze realizacje i wiele różnych sposób na wprowadzenie kryształowego oświetlenia do przestrzeni. Do tej pory jednak nie mieliśmy szansy, by opowiedzieć, dlaczego właściwie nasi klienci decydują się na tego typu lampy w swoich wnętrzach. Zalet wykorzystania kryształowego oświetlenia w pomieszczeniach jest wiele i jak się okazuje, unikalny wygląd jest wyłącznie jednym z wielu czynników, które sprawiają, że ostateczna decyzja pada na kryształ.

 

Ponadczasowy design oświetlenia kryształowego

Pierwszą i niepodważalną zaletą jest to, iż żyrandole kryształowe pozostaną z nami na długie lata. Jego zakup możemy w zasadzie traktować jak inwestycję, ponieważ nawet zmieniając aranżację w naszym wnętrzu, kryształ jest na tyle ponadczasowy, że z powodzeniem wkomponuje się w większość wnętrzarskich trendów.

Zwróćmy uwagę na samą kształt kryształowego oświetlenia. Najczęściej przyjmuje ono geometryczną formę, będącą uniwersalnym fundamentem wielu stylów aranżacyjnych. Dodatkowo kryształ sam w sobie nie ma żadnego koloru. Jest przezroczysty. Natomiast przejmuje kolory z otoczenia, z całego wnętrza, pięknie komponując się z aranżacją.

 

Trwałość i jakość materiałów w żyrandolach kryształowych

My sami w produkcji naszych lamp kryształowych, korzystamy wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Zanim jeszcze rozpoczniemy prace nad projektem żyrandola dla klienta, każdy pojedynczy kryształ przechodzi przez indywidualną weryfikację jakości. W końcu decydując się na kryształowe oświetlenie, oczekujemy olśniewającego efektu końcowego, a więc wszystko, w najmniejszym detalu musi być perfekcyjne.

Kryształ ponadto latami nie traci na swoim wyglądzie. W przeciwieństwie np. do srebra, które poprzez naturalne procesy utleniania z biegiem czasu zmienia swój kolor, kryształ latami pozostaje niezmienny. Wystarczy od czasu do czasu wykonać standardowe czyszczenie, które tak zrobilibyśmy w przypadku każdego innego oświetlenia, a będziemy mogli cieszyć się niesłabnącym blaskiem kryształu.

O czyszczeniu żyrandoli kryształowych przygotowaliśmy zresztą bardzo obszerny materiał (i w formie pisanej, i wideo), do którego serdecznie zapraszamy. Wydaje się to być skomplikowane, ale w rzeczywistości sprawa jest banalnie prosta.

 

 

Unikalne efekty świetlne lamp kryształowych

Efektu, jaki tworzy się w wyniku załamywania się światła za sprawą kryształu, nie jest w stanie oddać żadna inna lampa. I to właśnie po tym unikalnym blasku jesteśmy w stanie rozpoznać oryginalny kryształ od innych, imitujących go materiałów.

Dzięki temu, że kryształ załamuje światło w unikalny sposób, lampa taka stanowi niezwykłą, niepowtarzalną ozdobę, nawet podczas dnia, gdy nie ma konieczności, by świeciły się jej żarówki. Wystarczą promienie słońca, wpadające do naszego wnętrza, a uzyskamy zapierający dech w piersiach efekt.

 

Iluzje optyczne i zabawa formą

Kryształków w jednym żyrandolu jest… bardzo wiele. W zależności od wymiarów danej lampy i wielkości kryształów, może ich być od kilkuset do nawet kilku tysięcy. To wszystko sprawia, że żyrandola wydaje się po prostu być dużo. Jakkolwiek to nie brzmi, to przezroczyste elementy bądź takie, które odbijają światło, są w stanie tworzyć bardzo intrygujące iluzje optyczne.

Kryształowy żyrandol może bowiem zarówno powiększać optycznie przestrzeń, jak i perfekcyjnie wypełniać zbyt duże pomieszczenia. Doskonałym przykładem mogą być tutaj antresole, które charakteryzują się sporą wolną przestrzenią do zagospodarowania. Lampa, której „wydaje się być dużo”, dopełni aranżację w miejscu, gdzie trudno byłoby to zrobić innymi środkami. Dzięki temu otrzymujemy kompletną aranżację, której niczego nie brakuje.