O nas

Stylistic Cristal – pracownia żyrandoli kryształowych.

Od 1992 roku tworzymy wyjątkowe lampy. Rodzinna firma powstała dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu Ireny Kotysz oraz kreatywności Marka Kotysza. 2 różne pokolenia, odmienne charaktery, lecz wspólna pasja – miłość do piękna.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz oświetlenia w stylu nowoczesnym oraz klasycznym. Przedstawiamy mnogość różnych form, kształtów i kolorów żyrandoli, kinkietów, lamp podłogowych czy stołowych. Znaczna większość żyrandoli, jakie produkujemy, to lampy wykonane na indywidualne zamówienie. Z przyjemnością dopasujemy projekt do konkretnego pomieszczenia, prywatnych preferencji czy… po prostu – marzeń. 

1992

Nasza przygoda z kryształowymi żyrandolami swój początek miała już w 1992 roku – wtedy jeszcze działaliśmy pod nazwą Juma Lighting, a głównym dystrybutorem naszych produktów by Alfred Gabriel. Nie musieliśmy długo czekać, by nasze portfolio zasiliła pierwsza duża produkcja – już w 1993 wykonaliśmy lampę do Pałacu Odrowążów, a rok później, w celu zwiększenia produkcji, zmieniliśmy siedzibę. Niedługo później mogliśmy się pochwalić pierwszym eksportem do Arabii Saudyjskiej obejmującym 1200 lamp.

1997

W 1997 już nie rynki zagraniczny, a nasz rodzimy, polski, miał szansę usłyszeć o Luma Lighting. Już wtedy rozpoczynaliśmy produkcję lamp do Bazyliki w Licheniu, a także dostawy do hurtowni oświetleniowych. Nie zamykaliśmy się jednak włącznie na polski rynek. W dalszym ciągu tworzyliśmy wyjątkowe żyrandole dla naszych zagranicznych klientów, między innymi dla Sheraton Conference Hall w Arabii Saudyjskiej.

2002

Nie baliśmy się projektów, których realizacja dla innych mogła graniczyć z cudem. Cały sufit z kryształu dla klienta z Arabii Saudyjskiej? To wyzwanie, na które czekaliśmy od początków naszej działalności.

2004

Początek XXI wieku to czas wielu ekscytujących zmian dla Luma Lighting. Przede wszystkim poszerzyliśmy działalność o obsługę klientów detalicznych, zaczęliśmy intensywniej pojawiać się na targach branżowych, a w 2007 roku otworzyliśmy sklep firmowy Juma Lampy. To już wtedy w naszych głowach zaczął rodzić się plan na nową spółkę – Stylistic Cristal.

2011

2011 rok to początek zupełnie nowej przygody, opartej na wieloletnim doświadczeniu i umiejętnościach zdobywanych podczas pracy z najróżniejszymi wyzwaniami. Właśnie wtedy powstała spółka Stylistic Cristal, a wraz z nią nowa jakość – jakość, którą znacie dziś.