Produkcja żyrandola cz. 2 – jak produkujemy żyrandole

Po przeglądnięciu inspiracji, stworzeniu wstępnego, a później właściwego projektu wymarzonej lampy, czas na kolejny etap – produkcję żyrandola.

Stylistic Cristal jest producentem lamp kryształowych, co oznacza, że nie składamy ich z gotowych elementów. Wszystkie elementy wraz z podstawową konstrukcją, są przez nas wykonywane w naszym warsztacie.

 

Jak produkuje się żyrandole?

Po akceptacji projektu kompletujemy surowce niezbędne do stworzenia nowej lampy. Komponenty potrzebne do stworzenia konstrukcji zamawiamy w hucie.

Po dobraniu odpowiednich materiałów, przystępujemy do pracy. Wszystkie elementy konstrukcyjne są wykonywane w naszej firmie. Następuje długi proces nadawania odpowiednich kształtów poszczególnym komponentom lampy. Wszelkie prace muszą zostać wykonane z odpowiednią dbałością o detal.

Gdy komponenty są odpowiednio ukształtowane czas na wpasowanie poszczególnych elementów. Na tym etapie nanoszone są ostatnie korekty w konstrukcji.

Kryształ w żyrandolu

Równolegle z pracami przy konstrukcji lampy, kompletowany, a następnie łączony jest kryształ. Jest to równie pracochłonna i odpowiedzialna praca, która nie dopuszcza żadnej pomyłki. Odpowiednia precyzja jest kluczem w upinaniu kilkudziesięciu tysięcy elementów, tak aby powstała idealna forma nowo projektowanej lampy.

Na tym etapie każdy z kryształków przechodzi weryfikację jakości. Nie ma możliwość, by w naszej lampie pojawił się kryształ, który nie przeszedł przez ręce naszego pracownika. Kryształ w naszych lampach jest jednym z najważniejszych elementów. Oceniając lampę kryształową zawsze oceniamy kryształ. Dokładność ułożenia, blask oraz sposób zamontowania zawsze musi być wzorowy.

Gdy tysiące kryształów zostaną ze sobą połączone, trzeba je przymierzyć do lampy, na której finalnie będą wisiały. Na tym etapie wprowadzane są niezbędne korekty, by efekt końcowy był perfekcyjny. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że piękno jest w detalu i o te najmniejsze detale staramy się dbać równie mocno jak o cały projekt.

Przymiarka kryształu występuje w każdym projekcie. Czasami zdarza się, że duże projekty wymagają od nas jeszcze większego zaangażowania. Bywa, że lampa nie mieści się w naszej pracowni, wtedy jesteśmy zmuszeni robić przymiarkę u klienta lub, gdy pozwala pogoda, budujemy konstrukcje na których można zawiesić ponadwymiarowe lampy i wprowadzić odpowiednie korekty.

 

Produkcja żyrandola kryształowego

Każda lampa jest wykonana z dopasowanych do siebie elementów. Pierwsze ich składanie następuje przed wysyłką lampy do galwanizacji. Po powrocie wszystkie elementy są kolejny raz montowane w całość. Na każdym z tych etapów następuje kontrola jakości. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek uchybień w galwanizacji, na którymkolwiek z etapów, lampa jest rozbierana, a elementy mające uchybienia są wykonywane na nowo.

Nie ma tutaj miejsca na pomyłki i uchybienia. Każda wykonywana przez nas lampa jest stworzona tak, aby spełniać wymagania klienta. Firma Stylistic Cristal zdaje sobie sprawę, że często spełnia marzenia klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań by nasze lampy były dopracowane w każdym szczególe.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące żyrandoli wykonanych na zamówienie prosimy o kontakt.