Naprawa żyrandola kryształowego

Ekskluzywny żyrandol kryształowy to ozdoba wnętrza. Czy ponosząc duży wydatek związany z zakupem, klient może oczekiwać, że wraz z żyrandolem kryształowym nabywa również wsparcie w sytuacji jego uszkodzenia lub zniszczenia? Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest prosta, a możliwość naprawy uszkodzonego żyrandola jest standardem. Zwłaszcza gdy zakupu oświetlenia kryształowego dokonuje się bezpośrednio od producentów lub autoryzowanych przedstawicieli największych marek. Rzeczywistość pokazuje jednak, że nie jest to takie łatwe.

 

Odpowiedni montaż

Najczęstszą sytuacją jest ta, w której żyrandol zostaje zakupiony w salonie producenta lub u przedstawiciela danej marki, a następnie oświetlenie jest montowane u Klienta. Usługę montażu zaoferuje większość salonów, choć i to nie zawsze jest regułą. Opisana sytuacja z perspektywy Klienta jest komfortowa, ponieważ za wszelkie uszkodzenia przy montażu odpowiada ekipa montująca. Jednakże, wraz z zamknięciem się drzwi za monterami, kończy się również odpowiedzialność salonu za lampę. To na barkach Klienta spoczywa teraz obowiązek dołożenia wszelkich starań, by oświetlenie z kryształu służyło jak najdłużej i zachwycało swoim pięknem.

Życie pokazuje jednak, że na skutek błędów lub różnych zbiegów okoliczności, żyrandol może ulec uszkodzeniu lub zostać całkowicie zniszczony. Co wtedy zrobić? W przypadku ekskluzywnych żyrandoli kryształowych, zwłaszcza tych wykonanych na indywidualne zamówienie, naturalnym adresem, pod którym należałoby szukać pomocy, jest sklep lub salon, w którym zakupiono lamp

 

Naprawa naprawie nierówna

Z perspektywy Klienta wydaje się, że niezależnie od rodzaju naprawy, nawet po okresie gwarancyjnym, nie powinna być ona trudnym zadaniem, szczególnie gdy Klient jest gotowy za to dodatkowo zapłacić. Jednakże rodzaj naprawy ma tutaj istotne znaczenie. O ile bowiem nie powinno sprawiać trudności kupienie uszkodzonych kryształków lub zlecenie ich wymiany, o tyle niemożliwym może okazać się np. naprawa złamanego ramienia żyrandola lub w ekstremalnych przypadkach naprawa całej konstrukcji. Jednym z powodów są koszty i logistyka całej operacji. Uszkodzony żyrandol zostaje wysłany do siedziby producenta, co zazwyczaj oznacza podróż daleko poza granice Polski. Dopiero tam oceniany jest stopień uszkodzenia i szacowane koszty naprawy. Cały proces jest czasochłonny i naraża Klienta na wysokie koszty. Czy w takim przypadku Klientowi pozostaje pogodzić się ze stratą lampy?

 

Pomoc wyłącznie u fachowców w swojej dziedzinie

Rozwiązaniem tej trudnej sytuacji, zwłaszcza w przypadku wyjątkowo cennych lub zabytkowych egzemplarzy żyrandoli kryształowych, jest zwrócenie się o pomoc do doświadczonych pracowni oświetlenia kryształowego jaką jest Stylistic Cristal.

Przemawia za tym kilka przesłanek. Przede wszystkim dzięki ogromnej znajomości swojego rzemiosła, pracownia jest w stanie szybko ocenić koszty naprawy, nawet na podstawie kilku zdjęć. W zależności od stopnia uszkodzenia żyrandola, pracownia dokona naprawy lub wymiany poszczególnych elementów. W przypadku żyrandoli zabytkowych lub żyrandoli poddawanych renowacji, własny zakład pozwala odtworzyć każdy element konstrukcyjny. W odróżnieniu od zwykłych serwisów działających przy salonach lub sklepach, stopień skomplikowania konstrukcji nie stanowi problemu.

W wyniku naprawy żyrandol odzyskuje swój wygląd, ale co równie istotne, każda lampa jest także sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. Kontrolę przechodzi instalacja elektryczna i wszystkie elementy mocujące. Doświadczenie pracowni w realizacji podobnych zleceń przynosi jeszcze jedną, bardzo wymierną korzyść dla Klienta. Jej pracownicy doradzą, jak odpowiednio ponownie zamontować żyrandol i właściwie o niego dbać, co pozwoli w przyszłości uniknąć sytuacji konieczności kolejnej naprawy.

Jeśli posiadają Państwo uszkodzony lub wymagający renowacji żyrandol, zachęcamy do kontaktu z Stylistic Cristal (tel. 693302612, email: stylistic@stylisticcristal.pl). Postaramy się Państwu pomóc.