Mocowanie żyrandola Maria Teresa

Stylistic Cristal zajmuje się nie tylko produkcją, ale również transportem i montażem lamp. Często nasi Klienci mają problem z wyborem typu mocowania żyrandola. Nie są pewni jaka długość łańcucha, a w konsekwencji wysokość lampy, będzie pasować do ich wnętrza. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu możemy pomóc Państwo w wyborze odpowiedniego mocowania lampy. W dzisiejszym wpisie pokażemy na przykładach jak mocowany jest żyrandol Maria Teresa.

Jak mocowany jest żyrandol Maria Teresa

Żyrandole z kolekcji Maria Teresa mocowane są do sufitu za pomocą łańcucha. Jego długość powinna zależeć od wielkości i przeznaczenia pomieszczenia. Należy pamiętać, że długość całkowita żyrandola to wysokość lampy + długość łańcucha.

 

Jak dobrać długość łańcucha lampy

Standardowo lampy Maria Teresa mają łańcuch o długości 50 cm, który można skrócić tak by lampy ładnie komponowały się w pomieszczeniu.

Gdy planujemy skrócić łańcuch ze względu na wysokość pomieszczenia, warto zrezygnować z górnych żarówek, aby nie podświetlały samego sufitu.

Nad stołem w jadalni warto powiesić lampę na dłuższym łańcuchu, tak aby ładnie rozświetliła nam cały stół. W tym układzie nikt nie będzie przechodził pod żyrandolem, nie ma więc możliwości zahaczenia o niego na przykład głową.

Jak Państwo widzą, w niektórych sytuacjach standardowa długość łańcucha jest niewystarczająca. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia lampy z dłuższym lub krótszym łańcuchem. O tej zmianie musimy jednak wiedzieć przed realizacją zamówienia, tak by został zamontowany odpowiedniej długości kabel.

Pamiętajmy też, że nie poleca się mocowania lamp Mara Teresa bez łańcucha, na samej podsufitce. Żarówki będą w tym wypadku zbyt blisko sufitu, co da nieciekawy efekt. Do bardzo niskich pomieszczeń polecamy lampy typu Plafon.

 

Wysokość lampy Maria Teresa

Wysokość całkowita żyrandola Maria Teresa to wysokość samej lampy + długość łańcucha, tak jak przedstawiono to na poniższych rysunkach.

Pamiętajmy o tym przy wyborze idealnej lampy do naszego wnętrza.

 

Przy zamówieniu żyrandola z serii Maria Teresa, po wyborze wymiarów lampy, prosimy również o wskazanie rodzaju kryształu (austriackiego lub włoskiego) oraz koloru galwanizacji tj. mosiądz połysk, chrom lub nikiel. O wyborze tych parametrów już wkrótce na naszym blogu.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Państwu wybrać odpowiednią lampę z kolekcji Maria Teresa. Oczywiście służymy pomocą jeśli mają Państwo więcej pytań.