Ile kosztuje żyrandol wykonany na zamówienie?

W pierwszym wpisie z serii o produkcji żyrandoli wykonanych według projektu indywidualnego przybliżyliśmy Państwu trochę samą koncepcję takiej lampy. Napisaliśmy o tym dlaczego czasem indywidualnie zaprojektowany żyrandol to konieczność, aby pięknie prezentował się on we wnętrzu. Dzisiaj przejdziemy do kolejnego ważnego aspektu, czyli ceny takiej lampy.

Indywidualny projekt żyrandola kryształowego – cena

Kiedy rozmawiamy z klientem o lampie wykonywanej według indywidualnego projektu, czy też lampie katalogowej, ale z naniesionymi zmianami względem standardu, pojawia się pytanie związane z ceną takiego żyrandola. Pytanie to stawiane jest z pewną obawą, ponieważ projekt indywidualny kojarzy się z czymś, co również będzie indywidualnie wyceniane.

Takie obawy są niepotrzebne. Cena żyrandola wykonanego według indywidualnego projektu wcale nie musi różnić się od żyrandola prosto z katalogu.

Jako że jesteśmy producentem żyrandoli, każdą lampę tworzymy od podstaw. Nie mamy na magazynie gotowych lamp. W naszym katalogu jest ich około 1000, ciężko byłoby więc przewidzieć, która akurat przypadnie inwestorowi do gustu. Nie ma więc znaczenia czy rozpoczniemy produkcję lampy wybranej z gotowych propozycji, czy takiej, którą zaprojektujemy od podstaw. Zmiany w stosunku do lamp katalogowych dotyczą między innymi wymiarów, ułożenia kryształu, koloru lampy, czy ilości punktów świetlnych, bądź ich rozmieszczenia. Jak widać możliwości jest bardzo dużo, nie byłoby więc możliwe trzymać tylu gotowych lamp w magazynie.

Każdą lampę produkujemy od podstaw

Zarówno żyrandol z katalogu jak i ten ze zmianami, czy wykonany z całkowicie nowego projektu musimy wykonać od podstaw. Podczas tworzenia projektu przeliczamy ilość materiału i ilość pracy włożonej w wykonanie żyrandola. Oczywiście przy bardziej skomplikowanych lampach tej pracy będzie więcej, jednak podkreślamy, że nie ma żadnych dodatkowych opłat związanych z wykonaniem lampy na indywidualne zamówienie.

Jak Państwo widzą, nie ma podstaw do obaw, że cena żyrandola ze zmianami lub wykonanego na indywidualne zamówienie będzie się różniła od ceny lampy katalogowej. Podczas rozmowy ustalimy jaki żyrandol będzie dla Państwa odpowiedni, również pod względem dopasowania do wnętrza, a następnie wyliczymy jego koszt z ilości materiałów i pracy włożonej w jego produkcję.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące żyrandoli wykonanych na zamówienie prosimy o kontakt.