Lampy typu Plafon do niskich pomieszczeń

Co zrobić kiedy nasz pokój jest niski, a nie chcemy rezygnować z pięknych kryształowych żyrandoli? Jaką lampę wybrać kiedy nasze pomieszczenie jest niskie i nie mamy w nim dużo miejsca? W takim wypadku idealnie sprawdzą się lampy typu Plafon, które wpasują się niewielkie wnętrza.

 

Lampa typu Plafon

Plafon to lampa do niskich pomieszczeń. Sprawdza się również wtedy, gdy nie chcemy lampą zabierać przestrzeni z naszego pokoju. Model ten ze względu na swą uniwersalność ładnie wypełni przestrzeń w salonie, jak również rozświetli korytarz czy hol.

 

Rodzaje montażu plafonu

Lampy te możemy montować na dwa sposoby:

  • lampa montowana bezpośrednio do sufitu,
  • lampa montowana za pomocą podsufitki.

Nie można zamówić plafonu zarówno z podsufitką jak i z montażem bezpośrednio do sufitu. Podczas składania zamówienia należy wybrać sposób mocowania.

 

Plafon mocowany bezpośrednio do sufitu

Lampa mocowana bezpośrednio do sufitu charakteryzuje się tym, że ma zamontowane lustro maskujące elementy konstrukcyjne lampy. Jej obręcz przylega do sufitu.

Taki typ montażu plafonu ma zastosowanie na gładkich sufitach oraz miejscach gdzie dysponujemy naprawdę niewielką wysokością.

 

Plafon mocowany na podsufitce

Lampa na podsufitce charakteryzuje się tym, że jest mocowana na specjalnym haku. W tym wariancie nie występuje lustro.

Taki typ plafonu ma zastosowanie, gdy na suficie zamontowana jest rozeta lub plafony montowane są we wnękach sufitowych.

 

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Państwu wybrać odpowiednią lampę typu Plafon do niskich pomieszczeń. Oczywiście służymy pomocą jeśli mają Państwo więcej pytań.