Kolekcja „Plafon”

Klasyczne żyrandole typu Plafon doskonale sprawdzą się w niskich pomieszczeniach. Inspiracje dla tradycyjnej formy lamp Plafon czerpaliśmy z tradycyjnych płaskorzeźb i sztukaterii, które miały swój rozkwit w epoce renesansu i baroku. Kryształowe lampy z kolekcji Plafon produkujemy w różnych wielkościach, kształtach i z różnymi ozdobami (talerzyk, wisiorek). Oprócz lamp sufitowych dostępne są również kinkiety z tej samej kolekcji. Występuje możliwość pełnej personalizacji oświetlenia oraz realizacja projektu indywidualnego. 

Stylowe żyrandole sufitowe do niskich pomieszczeń

Podejmując temat kryształowego oświetlenia, często ma się na myśli (bardzo mylnie!) wyłącznie wysoce okazałe, duże żyrandole. Wielkie gabaryty takich lamp mogą odwodzić od kryształu właścicieli pomieszczeń o nietypowych kształtach, które często charakteryzują się także niższym sufitem. Rozwiewamy ten mit! Nawet w niewielkich lub też bardzo nietypowych przestrzeniach znajdzie się miejsce na blask kryształu. Wystarczy jedynie postawić na dobrze dobrane proporcje i odpowiedni typ lampy kryształowej, która będzie zdobić wnętrze.

W naszej ofercie znajdują się plafony (bo tak nazywamy lampy sufitowe, których stelaż montuje się bezpośrednio do sufitu) o wielu różnych rozmiarach i kształtach. Każdy projekt możemy również zaadaptować do indywidualnych parametrów przestrzeni. To, co jednak najbardziej charakterystyczne dla plafonów, to ich wypłaszczony klosz. Taka konstrukcja pozwala na większe rozproszenie światła, mieszcząc się jednocześnie w niewielkich wnętrzach. 

Jeżeli więc pomieszczenie jest niskie, zarazem szerokie, a w dodatku nie ma wielu źródeł światła, dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie tam kryształowego plafonu. Żyrandol taki doskonale doświetli dostępną przestrzeń, tworząc przy tym przepięknie „ornamenty” z załamującego się dzięki kryształom świetle.

 

Kryształowe żyrandole w typie plafon

Jeśli pragniemy nadać jeszcze więcej wymiarowości naszemu oświetleniu, niekoniecznie decydując się na montaż stelażu do sufitu, możemy postawić na pośrednie rozwiązanie. Półplafony to wariant lampy, której klosz nadal pozostaje delikatnie spłaszczony, ale jest już nieco bardziej oddalona do sufitu i zawieszona na dodatkowym mocowaniu.

Plafony występują również w formie lamp ściennych, inaczej nazywanymi kinkietami. Delikatnie „odcięty” kształt oświetlenia sprawia, że lampy takie stają się doskonałym uzupełnieniem widniejących już w pomieszczeniu żyrandoli, emitując tym samym intrygujące rozproszenie światła.