Kolekcja „Maria Teresa”

Klasyczne pałacowe żyrandole kryształowe z kolekcji Maria Teresa to doskonała propozycja dla miłośników tradycyjnych, eleganckich wnętrz. Historyczny styl w przepięknej formie, która nadając niebywałego blasku, podkreśli wyjątkowy charakter pomieszczenia. Kolekcja Maria Teresa to czarujące żyrandole wiszące, lampy stojące oraz pasujące do nich kinkiety. Żyrandole Maria Teresa produkowane są w różnych rozmiarach, z różną liczbą punktów świetlnych oraz w różnych wersjach kolorystycznych – tak, aby móc swobodnie dopasować je do każdej, nawet najbardziej wymagającej przestrzeni. Występuje możliwość realizacji indywidualnego projektu oświetlenia. 

Klasyczny żyrandol kryształowy w typie Maria Teresa

Jeżeli mielibyśmy mianować ikoną wyłącznie jeden żyrandol kryształowy, spośród wszystkich, jakie wykonaliśmy w naszej pracowni, to z pewnością byłby nią model Maria Teresa. Ponadczasowa forma tej lampy sprawia, że niezależnie od typu wnętrza, żyrandol zachwyca swym blaskiem. 

Żyrandol z kolekcji Maria Teresa charakteryzuje się odsłoniętymi żarówkami, na wzór klasycznych lamp świecznikowych oraz okazałymi, ornamentalnymi zdobieniami. I jak to na eleganckie żyrandole do pałacu przystało, model ten uwielbiany jest przez miłośników wnętrz w wersji z tzw. „koroną”, a więc bogatym, niezwykle gustownym zdobieniem w góry żyrandola. Całość przystrojona jest dodatkowo zwisającymi kryształami, przepięknie załamującymi światło. 

 

Żyrandole pałacowe

Żyrandole pałacowe w typie Maria Teresa kojarzone są przede wszystkim z klasycznymi aranżacjami. Mimo że często występują w towarzystwie mosiądzu, to istnieje także możliwość doboru dowolnej galwanizacji. Złocenie 24k czy chrom doskonale adaptuje taki żyrandol pałacowy do współczesnych pomieszczeń i nowoczesnych projektów wnętrz. 

Kryształowy żyrandol z kolekcji Maria Teresa może przyjąć formę tradycyjnej, dużej lampy wiszącej, kinkietu, lampy stojącej czy gabinetowej. Często wykonujemy całe oświetlenie, dopasowując poszczególne elementy w taki sposób, aby tworzyły jedną, spójną całość. Żyrandole są przecież ozdobą wnętrza – biżuterią, stanowiącą wisienkę na torcie całej aranżacji. Odpowiednio dobrana kompozycja jest więc kluczowa.