Żyrandole kryształowe w hotelach i restauracjach – tło niesamowitych wspomnień

Projektując wnętrze restauracji, sali bankietowej czy eleganckiego lobby hotelowego, zależy nam przede wszystkim na tym, aby zapewnić komfortową przestrzeń dla naszych gości. Natomiast nie jest to jedyna funkcja projektów takich przestrzeni. To właśnie w salach bankietowych, a nawet hotelach dzieją się wydarzenia, do których goście obiektu wracają niejednokrotnie. Warto więc zadbać o zapierające dech w piersiach oświetlenie, które będzie stanowiło doskonałe tło ich wyjątkowych wspomnień.

 

Klasyczny żyrandol Maria Teresa w salach weselnych

Żyrandole kryształowe z kolekcji Maria Teresa to klasyk, od którego postanowiliśmy rozpocząć niniejszy artykuł z inspiracjami. To swego rodzaju ponadczasowa ikona, która niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest wnętrze, zachwyca blaskiem kryształu przez długie lata. Doskonale wpasuje się w przestrzenie eleganckie oraz luksusowe. W aranżacjach wnętrzarskich sprawdza się również znakomicie jako przełamanie nowoczesnego stylu.

Zwróćmy jeszcze uwagę na jej formę – to klasyczny żyrandol świecznikowy, natomiast ozdobiony setkami drobnym kryształów, przepięknie załamujących światło, tworzy niesamowite efekty. I to nie tylko na zdjęciach czy w filmach, ale przede wszystkim wspomnieniach.

 

 

Pałacowe żyrandole kryształowe Paris

Pałacowe oświetlenie z kolekcji Paris to kolejna bardzo klasyczna i elegancka propozycja. Opływowy kształt, wzorowany na żyrandolach ze średniowiecznej Francji, aczkolwiek unowocześniony kryształem, to propozycja, która dopełni niejedną salę bankietową. Żyrandol kryształowy Paris może występować we wnętrzu jako pojedyncze oświetlenie (najlepiej w wysokich przestrzeniach, gdzie będzie mógł stanowić główną ozdobę wnętrza) bądź też jako kompozycja oświetleniowa.

Ponownie, ze względu na niezwykle ponadczasową formę, lampy z kolekcji Paris sprawdzą jako dopełnienie klasycznych aranżacji, ale i również tych nieco bardziej nowoczesnych.

Luksusowe lampy spiralne

Na sam koniec niniejszego zestawienia prezentujemy okazałe lampy spiralne, które szczególnie skradły uwagę miłośników nowoczesnych rozwiązań we wnętrzach. Kryształowe spirale najczęściej wykorzystuje się, by zdobić antresole bądź klatki schodowe. U góry swojej formy posiadają szeroką średnicę, która stopniowo się zwęża. Pozwala to na mocowanie lampy bezpośrednio do sufitu, co nie oznacza, że będzie widoczna jedynie na samej górze klatki schodowej. Lampy spiralne z naszej kolekcji mogą zostać utworzone w dowolnych wymiarach, sięgając nawet kilku metrów wysokości. To wszystko sprawia, że możliwe jest zaaranżowanie ich w taki sposób, by były doskonale widoczne z każdego miejsca na klatce schodowej.

Lampy spiralne sprawdzą się przede wszystkim w wysokich salach weselnych, ale i również w hotelowym lobby z antresolą. Stanowią ozdobę samą w sobie i kradną całą uwagę, gdy tylko przekroczy się próg pomieszczenia.